» Anasayfa / » İsrail rejimi Konsolosluğu önünde protesto eylemi

İsrail rejimi Konsolosluğu önünde protesto eylemi

Katil İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıların ardından Anadolu Gençlik Derneği meydanlara çıktı. AGD İstanbul Şubesi, Levent’te bulunan İsrail Konsolosluğu önünde “Ayağa Kalk Müslüman“ eylemi düzenledi. AGD mensupları ve çok sayıda vatandaşın katıldığı eylemde Filistin’in kurtuluşu için dua edilirken, terör devleti İsrail telin edildi.

“İSRAİL DEMEK ALÇAKLIĞIN KİTABINI YAZMAK DEMEKTİR”

Eylemde konuşan AGD İstanbul Şubesi Başkanı Yunus Genç “ Siyonist çeteler yüzyıla aşkın süredir Filistin topraklarını kan gölüne çevirdi. İsrail demek soykırım, katliam, terör, zulüm, işgal demektir. İsrail demek alçaklığın kitabını yazmak demektir. ABD güdümündeki bölge ülkelerinin ve hükümetlerinin sessizliği ya da vurdumduymazlığı İsrail’in küstahlığına ve şımarıklığına zemin hazırlamaktadır. Küstah İsrail, hafta içerisinde İslami Cihad Hareketi’nin komutanlarından Baha Ebu’l Ata’nın bulunduğu eve saldırı düzenlemiş, saldırıda Baha Ebu’l Ata ve eşi Esma Ebu’l Ata şehit olmuşlardır. Filistinlileri tehdit olarak gören İsrail; abluka altından tuttuğu Gazze’yi bombalamaya devam etmiş, 35 kadar kardeşimiz bu bombardımanla şehit edilmiştir. 100 kadar kardeşimiz de yaralanmıştır. Bu saldırılara karşılık Gazze’den atılan el yapımı birkaç füze ise bu Siyonist rejimi korkutmaya yetmiştir” ifadelerini kullandı.

 

 

“ORTADOĞU'DA BARIŞ SİYONİST İSRAİL'İN YOK OLMASI İLE SAĞLANACAKTIR”

“Başta Türkiye olmak üzere, İslam ülkelerinin ABD’yle olan bağımlılık ilişkileri İsrail konusunda ciddi adımlar atılmasına engel olmaktadır” diyen Genç, “Yapılması gereken en başta, her platformda Filistin Halkına ve Filistin Mücadelesi’ne destek vermeye devam etmektir. İsrail ve Siyonizm karşıtı tüm hareketlerin daha etkin ve daha organize olması için çaba sarf etmeliyiz. Başta Türkiye olmak üzere, İslam ülkelerindeki hükümetleri İsrail konusunda daha sahici adımlar atmaya davet etmeliyiz. Allah şahittir ki biz Filistinli şehitler ve yaralılara sahip çıkılması için üzerimize düşen uyarı vazifesini yaptık. Biz inanıyoruz ki Ortadoğu'da barış Siyonist İsrail'in yok olması ile sağlanacaktır. Mukaddes şehrimiz Kudüs'ü, mukaddes mabedimiz Mescid-i Aksa'yı, İslam diyarı Gazze'yi, her türlü işgal ve tecavüzden kurtarmak için, bütün gücümüzle çalışacağımıza söz veriyoruz” dedi.

 

“SAADET İKTİDARINDA İSRAİL ALÇAKLIK YAPMAYI DAHİ DÜŞÜNEMEYECEK”

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Abdullah Sevim, “İslam dünyasının içinde bulunduğu durum kabul edilebilir değil. Hatırlayın Erbakan Hocamız 11 ay iktidarda kaldı, İsrail Filistin'e tek bir kurşun atamadı. Eğer Saadet Partisi iktidara gelirse İsrail yaptığı bu alçaklığı yapmak değil yapmayı aklına bile getiremeyecek. Onun için bütün dualarımız çalışmamız Saadet Partisi’nin iktidara gelmesi için olmalıdır” şeklinde konuştu.

Haber : Milli Gazete

» Son İçerikler

Etkinlik
Takvimi

Dosya
Arşivi

Bültenler

Üye Olmak
İstiyorum

Online
Bağış