» Anasayfa / » AGD Bir Enderundur.

AGD Bir Enderundur.


AGD Bir Enderundur

44. Dönem faaliyetlerine başladıklarını söyleyen Genç, ‘AGD olarak yeni dönemde çok daha fazla çalışıp, İstanbul’da dokunulmadık yürek bırakmayacağız.’ dedi. “Biz eğitim ağırlıklı bir teşkilatız” diyen Genç, ““Erbakan Hocamız AGD’ye Enderun diyordu. Enderun Osmanlı’nın 600 yıl boyunca ayakta kalmasını sağlamıştır. Enderun’da sadece Kur’an-ı Kerim ve hadis ezberletme yapılmıyordu, orada tüm yeryüzünde adaletin tesisi için cehdetmek, mücahade etmek öğretiliyordu. O zamanın âlimleri gerektiğinde talebeleriyle birlikte hakkın savunması için gereğini yapıyorlardı. İşte Enderun budur. AGD de bir Enderun’dur” dedi.

Yeni bir dönemin başladığına dikkat çekerek konuşmasına başlayan AGD İstanbul Şube Başkanı Yunus Genç, şartlar ne kadar ağır olursa olsun insanların inandıkları değerler uğruna mücahede edebileceklerini ve imkânlarının mutlaka olduğunun altını çizdi. Genç, “İlkokul, ortaokul ve liselerde yaklaşık 2 milyon 672 bin, üniversitelerimizde 1,2 milyon, toplamda 4 milyon kadar öğrencimiz var. Bu rakam da birçok Avrupa ülkesinin ülke nüfuslarından daha fazla. Biz bir gençlik hareketiyiz, üzerimizdeki sorumluluğun farkında olacağız, ulaşmamız gereken kitleyi yakinen tanıyacağız ve bu genç nüfusun bizleri beklediğini unutmayacağız” değerlendirmesinde bulundu.

AGD İstanbul Şubesi 44. Dönem Teşkilat Eğitim kampında 2 konu başlığında eğitim gerçekleştirildi.  “Temel Esaslarımız” başlıklı sunumu Eğitimci Şakir Voyvot anlatırken, Coğrafyamızın yüzyılı ve stratejik etkileri eğitimini ise eğitimci Şinasi Başaran tarafından sunuldu.

Yapılan eğitimin ardından ise AGD İstanbul Şubesi Ekim ayı divan toplantısı gerçekleştirildi. Komisyon sunumlarının ardından görev değişikliklerinin yapıldığı divan toplantısında Teşkilat Komisyon Başkanı İbrahim Kalaycı görevini Ahmet Emek’e, 1. Bölge Başkanı Kubilay Köker görevini Sefer Gökduman’a, 2. Bölge Başkanı Mesut Eraslan Görevini Muharrem Çam’a, Şube Başkanlığı görevine başlayan Yunus Genç 3. Bölge başkanlığı görevini M. Halit Korkusuz’a Sekreterya Komisyon Başkanı Abdullah Altıntepe görevini Harun Sarısoy’a, Müesseseler Komisyon Başkanı Murat Abatay görevini Hasan Çelik’e, Eğitim Komisyon Başkanı Muzaffer  Aktürk görevini Mesut Eraslan’a, Ortaokullar Komisyon Başkanı Zülküf Mehmet Deniz görevini Ömer Gölgeci’ye, İmam Hatipler Komisyon Başkanı Ahmet Emek görevini Abdurrahman Kaya’ya, İnsan Kaynakları ve Halkla İlişkiler Komisyon Başkanı Yusuf Yalçın görevini Fatih Tanoğlu’na Organizasyon Planlama Komisyon Başkanı Muharrem Çam görevini Faruk Temur’a devrederken, Mali işler Komisyon başkanlığında Hüseyin Bal, Tanıtım ve Medya Komisyon başkanı Selim Akduman, Üniversite Komisyon Başkanı Mehmet Yaroğlu, Dış İlişkiler Komisyon Başkanı Mahmut Özdemir, Hanım Üyeler Komisyon Başkanı Erdal Yılmaz görevlerine devam etti.

Yapılan devir teslim törenin ardından program sona erdi.

FOTO GALERİ 

» Son İçerikler

Etkinlik
Takvimi

Dosya
Arşivi

Bültenler

Üye Olmak
İstiyorum

Online
Bağış