» Anasayfa / » AGD’de bayrak değişimi

AGD’de bayrak değişimi

AGD’de bayrak değişimi

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) İstanbul Şubesi Eylül Ayı İl Divan Toplantısı yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. AGD İstanbul Şube Başkanlığı görevinde değişikliğin olduğu toplantıda, Yunus Genç yeni Şube Başkanı oldu. 44. dönemin ilk toplantısında konuşan AGD ve MGV Genel Başkanı Salih Turhan, “Ali Uğur Bulut kardeşim, İstanbul Şube Başkanlığı görevini yürüttüğü dönem boyunca başımızı yere eğdirmedi, Allah ondan razı olsun” dedi.

 “MÜSLÜMAN, MÜSLÜMAN’A KIRDIRILIYOR”

Divan toplantısında teşkilat mensuplarına hitap eden Genel Başkan Salih Turhan, "Son 30 yıllık süreçte 11 milyon Müslüman ruhunu teslim etti. Bu 11 milyon Müslüman’ın yüzde 90'ı birbirini öldürmüş. Öyle bir süreçteyiz ki Müslüman, Müslüman’a kırdırılıyor. Öyle coğrafyalar var ki tam bir zulüm ve kan diyarı. Fotoğrafın geneline bakıldığı zaman İsrail'in emellerine yavaş yavaş ilerlediğini, ulaştığını görüyoruz. Birkaç gün önce Gazze'de 5 kardeşimiz şehit edildi. Bu süreç bizi bir gayrete sürüklemeli. Yakın bir zaman önce bir baba oğluna pantolon alamadığı için intihar etti. Bunun sosyolojik sonuçlarını düşünebiliyor musunuz?” diyerek sosyal hayattaki sorunlara dikkat çekti

“HER GENCİMİZ HAK DAVAYA SARILMALI”

AGD’nin sorumluluklarını teşkilat mensuplarına bir kez daha hatırlatan Tuhan, “Daha 2 hafta olmadı, İstanbul'da bir gencimiz arkadaşının hayatına kast etti. Bunu bir oyunun finali olarak görüyor. Bunun gibi olaylar AGD olarak en çok bizi etkiler. Bu durumu ancak biz düzeltebiliriz. Ölüm tabii bir hakikattir ama dünyevi beklentilerimiz, amaçlarımız ve hedeflerimiz ancak mezarda son bulur. Her gencimizin hak davaya sarılması, vatan millet sevgisini benimsemesi ve hakiki bir Müslüman olması için çalışmalarımız hızlandırılmalı. Üniversite öğrencilerinin 4’te biri İstanbul'da. Biz tüm üniversite öğrencilerimizin hak dava ile tanışmasını istiyoruz. Sadece ev ve yurtlarımızda kalanlara değil her üniversite öğrencisi için gayret sarf etmeliyiz” dedi.

İSTANBUL AGD YUNUS GENÇ’E EMANET

Programın sonunda AGD İstanbul Şube Başkanlığı görevinin devir teslim töreni gerçekleştirildi. AGD İstanbul Şube Başkanlığı’nı 5 yıldır hakkıyla yürüten Ali Uğur Bulut görevi, uzun yıllar AGD teşkilatlarında çalışan Yunus Genç’e teslim etti. AGD Genel Başkanı Salih Turhan ve AGD eski İstanbul şube başkanlarının da iştirak ettiği devir teslim töreninde Ali Uğur Bulut’a bir tablo hediye edildi. Divan toplantısının kapanış konuşmasını yapan AGD’nin yeni İstanbul Şube Başkanı Yunus Genç, “Ali Uğur Bulut ağabeyimin görevini hakkıyla yerine getirdiğini biliyoruz. Allah ondan razı olsun, ondan devir aldığım bu görevi onun gibi layıkıyla yerine getirebilirsem ne mutlu bana” dedi.

“KÖTÜ GİDİŞATI ANCAK BİZ DÜZELTEBİLİRİZ”

Devir teslim töreninde konuşan Ali Uğur Bulut, "Milli Görüş, cihat hareketinin temel özelliği tevhit sancağını taşımak ve peygamberlerin davasını korumaktır. Burada olduğumuz için çok şükretmeliyiz fakat nasıl şükredeceğimiz çok önemli. Bakınız 43. dönem bitti, 44. dönemin başındayız ve tüm hedeflerimizi yerine getirmek için canla başla çalışıp şükrümüzü eda edebiliriz. Şartlar ağır olabilir ama doğru işler yaparsanız emin olun başarabilirsiniz. Dünyanın ve ülkemizin şartlarına baktığımız zaman bu kötü gidişatı ancak biz düzeltebiliriz. Milli Görüş iktidarının 11 aylık hükümet süresinde Filistin'de tek damla kan dökülmedi. Bakınız 16 senedir Filistin'de, Gazze'de şehit edilen kardeşimizin sayısı bile belli değil" diyerek Milli Görüş’ün önemine değindi.

 

 

 

 

 

 

 

» Son İçerikler

Etkinlik
Takvimi

Dosya
Arşivi

Bültenler

Üye Olmak
İstiyorum

Online
Bağış