» Anasayfa / » Şartlara Teslim Olmayan Adam Mücahit Erbakan

Şartlara Teslim Olmayan Adam Mücahit Erbakan

Ahirete hicretinin 7. yılında Milli Görüş Lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ı anma programı Fenerbahçe Ülker Spor Arena’da on binlerce kişinin katılımıyla gerçekleşti. Anadolu Gençlik Derneği İstanbul Şube’mizin düzenlediği “Şartlara Teslim Olmayan Adam Prof. Dr. Mücahit Necmettin Erbakan” programında Erbakan Hoca dualarla yad edildi.

“ERBAKAN HOCAMIZ BÜYÜK BİR İLİM ADAMIYDI”

Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, programda yaptığı konuşmada Erbakan Hoca’nın ömrünün sonuna dek insanlığın iyiliği için çalıştığını söyledi. Asiltürk, “Erbakan Hocamız büyük bir ilim adamıydı. Bu düzenin Hakk’a uygun olması lazım. Erbakan Hocamız hayatı boyunca Hakk’a uygun bir düzenin yaşanması için mücadele verdi. Hocamız kalp krizi geçirmişti, hastaneye götürdüğümüzde hastanede bir kez daha kalp krizi geçirdi. Hastanede cihazla nefes alırken kendisini ziyarete gelenlere yine ilk ne anlattıysa onları anlatıyordu. Bizim mücadelemiz böyle bir mücadeledir” şeklinde konuştu.

“KUTUPLAŞMADAN UZAKLAŞMALIYIZ”

“Bugün bu salonu hınca hınç dolduran insanlar ne istiyor? Adil düzen istiyor, kimsenin kimseye zulmetmediği bir dünya istiyor. Allah inşallah o günleri de bize gösterecektir. Biz inanan insanlar olarak bu mücadeleyi vermek zorundayız” diyen Asiltürk Türkiye’nin bir kavga ortamında olduğunu söyledi. Asiltürk, “Şuan Türkiye bir kavga ortamında çözümsüzlüğe doğru gidiyor. Kutuplaşmadan uzaklaşmalıyız. Kutuplaşma devam ederse Türkiye’de kamplaşmalar olur. Çözüm tüm Türkiye el ele vererek adil düzen kurmalıdır. Bunu da ancak Milli Görüşçüler gerçekleştirir. Bizim görevimiz bu adil düzeni kurmaya çalışmaktır” ifadelerini kullandı.

“SELAM OLSUN ASIM’IN NESLİNE”

Programında konuşan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “Selam olsun Asım’ın Nesline, selam olsun şartlara teslim olmayanlara, güce boyun eğmeyenlere. Selam olsun yolundan dönmeyenlere, selam olsun hiçbir zaman kandırmayanlara. Selam olsun hiçbir zaman kandırılamayanlara. Selam olsun Anadolu Gençliğe” diyerek başladı. Karamollaoğlu konuşmasının devamında “Bugün İstanbul’un en büyük salonlarından birindeyiz. Bu büyük salonu muazzam bir heyecan ve coşku ile dolduran Milli Gençliğimizi, Anadolu Gençliğimizi bütün kalbimle kucaklıyorum. Bu kutlu gençliğin başkanı Salih Turhan bey kardeşime tebriklerimi sunuyor, O’nun şahsında, bu muhteşem organizasyonun gerçekleşmesinde emeği geçen herkesi yürekten kutluyorum” ifadelerini kullandı.

“GENÇLİĞİNDEN EMİN OLAN GELECEĞİNDEN EMİN OLUR”

“Gençliğinden emin olan geleceğinden emin olur” diyen Karamollaoğlu gençlere övgülerde bulundu. Karamollaoğlu gençlere yönelik, “Sizler huzur, barış ve kardeşlik yurdu bir Türkiye’nin teminatısınız. Bu yüzden sizdeki bu heyecana, bu inanmışlığa, bu adanmışlığa bakınca içim içime sığmıyor. Çünkü ben bugün burada Milli Görüşçülere yakışır yeni bir şahlanışın coşkusunu görüyorum. ‘Kim var’ diye sorulduğunda, sağına, soluna, ardına bakmadan ‘Ben varım’ diyenleri görüyorum. Yeniden Büyük Türkiye ve Yeni Bir dünya’yı kurma konusundaki azmi ve inancı görüyorum. Ben bugün burada hak için, adalet için, yeryüzünün mazlumları için ayağa kalkanları görüyorum” ifadelerini kullandı.

“HERKES MİLLİ GÖRÜŞÇÜ, HERKES ERBAKAN’IN YOLUNDAN GİDİYOR”

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu konuşmasının devamında Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın yolunu tarif etti. Karamollaoğlu, “Bugünlerde neredeyse herkes Milli Görüşçü. Herkes Erbakan’ın yolundan gidiyor. Kimse darılmasın, gücenmesin ama bugün Milli Görüşçü olmanın, Erbakan’ın yolundan gitmenin en önemli ölçüsü Saadet Partili olmaktır” Çünkü Erbakan’ın yolundan gitmek, faiz lobisini zengin etmekle değil, Denk bütçe yapmakla olur. Şeker fabrikalarını haraç mezat satmakla değil, Anadolu’yu fabrikalarla, donatmakla olur. ABD ile ortak mekanizma kurmak, İsrail’le anlaşma yapmakla değil D-8’lere sahip çıkmakla olur” diye konuştu.

“HOCAMIZ KIYAMETE KADAR TÜM MÜSLÜMANLARIN DUALARINDA YER BULACAK”

Anadolu Gençlik Derneği Genel Başkanı Salih Turhan programda yaptığı konuşmasında Erbakan Hoca’nın İslam ülkelerinin hepsinde dualarla anıldığını belirtti. “Merhum Erbakan Hocamız, sadece Türkiye’de değil, İslam ülkelerinde ve başta Avrupa olmak üzere dünyanın birçok ülkesinde oradaki Müslümanlar tarafından rahmetle anılıyor” diyen Turhan “Bizim gibi inanmayan ama küresel sömürü sistemine karşı mücadele veren birçok insan Merhum Erbakan Hocamızı ve mücadelesini takdir ediyor. Bırakın 7 yılı, 70 yılı, 1000 yılı, Erbakan Hocamız kıyamete kadar tüm Müslümanların dualarında yer bulacak” ifadelerini kullandı.

“HOCAMIZ BİZİ HİÇ YANILTMADI”

“Bu ülkede, ‘Erbakan yine haklı çıktı’ diye bir atasözü vardır” diyen Salih Turhan, “Elhamdülillah Hocamız bizi hiç yanıltmadı. Biz şahidiz ki Erbakan Hocamız şartlar ne olursa olsun dirayetiyle üstesinden gelmeyi başardı. ‘Atımızı alan yolumuz da almadı ya’ dedi. ‘İman varsa imkân vardır’ dedi. Kurduğu partiler kapatıldı, cezaevinde yattı, siyaset yasağı aldı, karalama ve yıpratma kampanyalarına maruz kaldı, istikamet üzere yürümekten zerre taviz vermedi. Hocamızın en başta vazgeçilmezi ‘Önce Ahlak ve Maneviyat’ prensibi oldu” şeklinde konuştu.

“BİR ÇINAR DÜŞÜNÜN Kİ”

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Abdullah Sevim yaptığı selamlama konuşmasında Erbakan Hoca’yı “Bir çınar düşünün ki dallarını kesmek isteyenlerin bile zaman içerisinde gölgesinde sığınak aradığı heybeti olsun. Bir çınar düşünün ki kendisine ihanet edenlerin bile meşruiyet sağlayacağı ilkeli bir duruşu olsun. Bir çınar düşünün ki, ötekisi olmasın, bütün insanlığa şefkat nazarı ile baksın, bütün insanlık için hasta yatağında son nefesine kadar cihat aşkı ile yansın ve kendini feda etsin, son nefesinde dahi insanlığın kurtuluşu için bir gayretin içersinde olsun. İşte bu çınar Allah’ın son asırda insanlığa lütfu olan asırlardan beridir var olan Milli Görüş hareketinin son yüzyılda ki kurucusu Prof. Dr. Necmettin Erbakan’dır” cümleleriyle anlattı.

“GELECEKSİNİZ SAADET PARTİSİ’NE NEFER OLACAKSINIZ”

Konuşmasının devamında Erbakan Hoca’ya sadık kalmayanlara seslenen Sevim, “Ey hocasına sadık kalamayanlar, ey hocasına karşı haddini aşanlar, ben oldum deyip kanatları tüylenmeden uçmaya kalkanlar! Yol yakınken geliniz bakınız bu ulu çınar hala dimdik ayakta. Bu ulu çınara inanmış dava erleri hala aynı heyecan aynı aşkla buradalar. Öyle rahmetli hocamla eski fotoğrafları paylaşmakla olmaz. Geleceksiniz kibrinizi bir yana bırakacak Saadet Partisi’ne nefer olacaksınız. Başka çare yok. Dikkat buyurun, Rahmetli hocamın tek mirası Milli Görüş hareketidir ve Milli Görüş’ün tek temsilcisi Saadet Partisi’dir” diye konuştu.

“ERBAKAN HOCAMIZ AGD’YE GÖZÜ GİBİ BAKARDI”

Programın ev sahibi Anadolu Gençlik Derneği İstanbul Şube Başkanı Ali Uğur Bulut yaptığı açılış konuşmasında, “Erbakan Hocamız AGD’ye gözü gibi bakan bir insandı. Yeni Bir Dünya’nın kuruluşuna vesile olacak nesillerin AGD çatısı altında yetişeceğine inanırdı. Biz AGD mensupları olarak rahmetli Erbakan Hocamızın gittiği yoldan taviz vermeden gitmeye devam ediyoruz. Okullarda sınıflara kadar teşkilatlanarak bütün gençlerimize ulaşmaya çalışıyoruz. Bu yüzden biz Türkiye’nin en büyük gençlik teşkilatıyız. Allah Erbakan hocamıza rahmet eylesin. Onunla bizi cennetinde buluştursun inşallah” dedi.

YOĞUN KATILIM

Salonu hınca hınç dolduran Erbakan sevdalılarının yanı sıra, Şartlara Teslim Olmayan Adam Prof. Dr. Mücahit Necmettin Erbakan programına; Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Yasin Hatiboğlu, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Birol Aydın, Anadolu Gençlik Derneği (AGD) ve Milli Gençlik Vakfı Genel Başkanı Salih Turhan, AGD Genel Başkan Yardımcısı Medet Bulut, Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Abdullah Sevim, Saadet Partisi İstanbul Kadın Kolları Başkanı Nagehan Gül Asiltürk, AGD İstanbul Şube Başkanı Ali Uğur Bulut, Milli Gazete-TV5 Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş, Saadet Partisi Trabzon İl Başkanı Cevat Kurt, Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Nevin Gökçe, YENİAD Genel Başkanı Selman Esmerer, MÜSİDER Genel Başkanı Arslan Ateş katıldı.

» Son İçerikler

Etkinlik
Takvimi

Dosya
Arşivi

Bültenler

Üye Olmak
İstiyorum

Online
Bağış