» Anasayfa / » Gençlik ve Anadolu Gençlik

Gençlik ve Anadolu Gençlik


Müslümanların sekülerleştiği, modernizmin ve ötesinin yaşandığı şu zamanda gençliğin düşünce bilinci daha bir önem kazanıyor bugün. Gençlik, bir milletin geleceğidir. Geleceği kuran ve sürdüren, sürdürecek olan da Müslüman olma bilinciyle yaşayan ve kendine her gün bir az daha bir şeyler katan bir gençlik.
Çıkarı öncelemeyen, ülküsü uğruna yol ve istikametini değiştirmeyen, değerleriyle yaşayan kişilikli bir gençlik. Küreselleşmenin bu denli yaygınlaştığı bir zamanda, büyülü gibi görünen bir hayat tarzından, bakış ve anlayışından uzak bir gençlik. İdealist bir gençlik.
Yaşanan hızlı değişimde, büyük bir anafor için de savrulmayan bir gençlik. Yarın dönüp geriye baktığında pişmanlık duymayacak bir gençlik.
İslâm bilinçli büyük hedefe yürüyen bir gençlik.
İslâm milleti, İslâm devleti, İslâm ümmeti bilinçli ve bakışlı bir gençlik.
İslâm kültürünün yeniden hayata geçirme azmine yönelik bir gençlik.
İnsanlığın acılarıyla yoğrulu bir gençlik.
Müslüman milletinin bütün dertleriyle dertlenen bir gençlik.
Çok okuyan, çok düşünen, çok çalışan büyük ülküye gönülden aşkla bağlanan bir gençlik.
Aşkı kendine dert edinen azimli bir gençlik.
Ön yargısız, güvenilir, inanılır, sevgi dolu, geniş yürekli bir gençlik. Dalgalara kapılmayan, süslü ve yanılsatıcı olandan uzak bir gençlik. Çileli bir yolculuğun maneviliğinde azimle sabırla yürüyen bir gençlik.
Nefret ve öfke tuzağına kapılmadan, sabırlı, soğukkanlı, bilinçli, bilgili bir gençlik.
Önyargıdan uzak, geniş yürekli bir gençlik.
Medeniyetinin değerlerindeki öncüleri önemseyerek onların izleğinde bir gençlik.
Medeniyetimizin ve kültürümüzün bütünlüğü içinde ayrıma gitmeden, beslenen ve birikim sağlayan bir gençlik.
Günün dalgalarına kapılmayan, emperyalizm tuzağına düşmeyen, yolunu seçebilen bir gençlik.
Allah rızasından başka bir rızaya gönül vermeyen bir gençlik.
Geçmişten ders alan ama geçmişe takılmayan, geleceğe bakan bir gençlik. Geçmiş bir birikim, bir deneyim, bir öz. Gelecek ise bir ufuk, bir hedef. Geçmişe takılmadan, anı iyi değerlendiren, geleceğe yürüyen bir gençlik.
Kendine inanan, güvenen sevgi dolu bakışlı bir gençlik.
Kendisine güvenilen, emin, salim, salih bir gençlik.
İdeolojilerin körlüğüne değil, İslâm’ın evrenselliğindeki bir gençlik.
Müslüman olma onurunu yaşayan, yaşatan, küçümserlik duygusuna kapılmayan, gururdan, kibirden, büyüklenemeden uzak bir gençlik.
 
 
*
Şu son iki haftamız yoğun geçti. Anadolu Gençliğin davetleri ve programlarına koşmaktan haz aldık. Önce Adana AGD orta öğretim komisyonunun Rüya Rüya İçinde kitabımız üzerine bir toplantı ve değerlendirme, ardından Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla AGD’li gençlerin düzenlediği programlarda; İTÜ, Kadir Has ile Gelişim Üniversitesindeki buluşma ve konuşmalarımız, Malatya Valiliği ve Belediyesinin düzenlediği 3. Kitap Fuarında İz yayınları standında imza programından sonra, AGD Malatya Şube başkanı, sevgili kardeşim Sinan Eraslan’ın daveti ve organizasyonunda dostlarım İsmail Söylemez ile Mehmet Özger ile birlikte AGD salonunda 2.5 saati aşan sohbetimiz… Bütün bu programlar dolu dolu geçti. AGD yöneticileri sevgili gençleri kutluyorum, teşekkürlerimi sunuyorum.
 
*
7 Mayıs ile 11 Mayıs tarihleri arasında Sirkeci Tren garındaki Dergi fuarında Yedi İklim dergimiz de yer alıyor. 05. 10. 2014, Cumartesi günü dergimiz şair ve yazarlarıyla birlikte oradayız.

» Son İçerikler

Etkinlik
Takvimi

Dosya
Arşivi

Bültenler

Üye Olmak
İstiyorum

Online
Bağış